Puerto de la Cruz Tenerife egyik olyan célpontja volt, amit a karanténéból kiszabadulva elkezdtük felfedezni Tenerife északi részét. Puerto de la Cruz (avagy a kereszt városa) az Orotava völgyben fekszik.
Puerto de la Cruz az északi part központja. Igaz az időjárás sokkal csapadékosabb a déli területekhez képest, cserébe dús a növényzet, vannak banánültetvények és itt található a világ egyik legrégebbi botanikus parkja, a Parque Taoro is.
A város eredete a 16. század elejéig nyúlik vissza. 1502-ben már működött itt egy La Orotava-hoz tartozó tengeri kikötő. 1603-ban megépült egy templom és egy hozzá tartozó tér. Puerto de la Cruz eredetileg egy halászfalu volt, ami a helyi kereskedelemmel együtt növekedett. A kikötő akkor vált a sziget legfontosabbikává, amikor 1706-ban egy vulkánkitörés megsemmisítette Garachico-t.
A cukorral folytatott kereskedelem helyét fokozatosan átvette a sziget északi részén termelt bor kereskedelme, amely nagy mértékű társadalmi és gazdasági fejlődést hozott magával.
Többször volt szerencsénk megfordulni ebben a városban, és mindig sikerült valami újat felfedezni.
Itt egy kellemes séta-útvonal, mely segít felfedezni a város szép részeit, látnivalóit. Jó sétát!
1. Mi a gasztro-kultúr kirándulásunkat a piacon kezdtük (Mercado municipal de Puerto de la Cruz Nyitva: 7h- 17h). Ez már szinte hagyomány nálunk, hisz a piacon egy helyen találkozhatunk a helyi emberekkel, ételekkel, különleges zöldségekkel-gyümölcsökkel, stb. Ha betérsz egy új helyen a helyi piacra, az azonnali kultúrfürdőben részesít 🙂
2. A piactól lesétáltunk a Playa Jardín-ra, ami vitathatatlanul Puerto de la Cruz egyik legszebb és legvirágosabb strandja. A strand mellett található a Castillo San Felipe, egy kis kővár, ami egy régi katonai erődítmény, egyike a várost régen védő négynek. Ott jártunkkor ez adott otthont a Carneval 2021 kiállításnak, ami felvonultatott sok-sok jelmezt az elmúlt évek karneváli arzenáljából.
3. Barrio de La Ranilla, egy halászközösség, amelyet a közelmúltban újítottak fel. Hangulatos utcácskák, terek, kávézók, festett tűzfalak (Street Art) várnak itt Rád.
4. Jöhet egy kis kultúra – látogatás az archeológiai múzeumban (Museo Arqueológico del Puerto de la Cruz / Nyitva: 9h-15h)
5. Ideje egy kicsit megpihenni, kávézni. Erre az egyik legalkalmasabb a Plaza del Charco: a város legnépszerűbb tere. Régen a közepében tengervizes medence (charco) volt, innen a neve. Van itt egy remek kávézó is, a Club Café remek reggeli ajánlatokkal.
6. Vissza a sétához! Jöhet Casa de la Aduana – Régen ez volt a királyi vámház, ma múzeum van benne. A belső udvara, és az innen nyíló kilátás mindenképp megér egy látogatást.
7. A Vámház után jöhet a Halászati Múzeum (Museo del Pescador).
8. Ennyi kultúra után jöhet egy kis süti&káve kombó az Ébano Café-ban, mely az Iglesia de Nuestra Senora de la Pena de Francia (Miasszonyunk temploma a francia ormon) templom tőszomszédságában található.
9. A parton folytatjuk a városnézést: Playa San Telmo, és az Ermita San Telmo – remetelak, amit a tengerészek védőszentjének szenteltek.
10. A kirándulás az óceán partján folytatódik, és a Costa Martianez strandkomplexumnál fordul vissza ( Nyitva: 10h-17h; belépő = 5,50€, rezidenseknek = 3€ / 2021-es adatok).
11. Innen a Bananera el Guanche banánültetvényen, és a Parque Taoro-n keresztül jutunk vissza a piachoz.
[…] 2022-01-19 […]
[…] 2022-01-19 […]
[…] 2022-01-19 […]