Afrikai szafari és kaszinó | Ha szórakozás, akkor természetesen nem maradhatnak ki az afrikai állatok sem. Ezek megtekintésére több mód is van. Mehetünk „hagyományos” állatkertbe, vagy game (vadas) parkba.
Az előbbihez kevesebb, a másodikhoz több szerencsére lesz szükségünk, hogy a Big 5-ként (ejtsd: bigfájv – nagy ötös) emlegetett állatokat – oroszlán, leopárd, bivaly, rinocérosz, elefánt-, lencsevégre kapjuk.
Induljon az afrikai vadászat!
Dél-Afrikában nagyon erős a magántulajdon. Az ún. game parkok (ejtsd: gém park – vadas park) magánkézben vannak csakúgy, mint a legtöbb tó, és azok körül épült kiránduló-, szórakozó helyek.

A game park és az állatkert közötti fő különbség, hogy az állatkertben az állatok vannak ketrecbe zárva, míg a game parkban a látogató 🙂 Mivel a game parkok, ill. nemzeti parkok óriási területen fekszenek, ahol az állatok szabadon, természetes környezetükben élnek, így a látogatónak ez nem is tűnik fel. A pár méterenként ismétlődő táblák figyelmeztetnek arra, hogy jobban jársz, ha nem szállsz ki az autódból, nem húzod le az ablakot még a fotózáshoz sem, és nem térsz le az útról. Ennek ellenére minden szezonban a ragadozók terítékén végzi néhány vakmerő látogató…
Ezekben a parkokban mehetsz a saját autóddal (érdemes terepjáró típusút választani, mert az jól bírja az útviszonyokat, és magasabb is, így jobban lehet látni az állatokat), ill. a park terepjárójával is, de még terepjáró buszok is vannak csoportok szállítására.

Az első igazi afrikai vadállatos élményünk a johannesburgi Lion Park (ejtsd: lájon park – oroszlánpark), ahová Gyuri bácsi vitt el minket. Itt az oroszlánok és gepárdok testközelből történő fotózása mellett, lehet zsiráfokat, struccokat etetni, kis bébi oroszlánokat simogatni, gepárddal sétálni, éjszakai látogatást tenni az oroszlánok között..

Dél-Afrikában több mint 20 nemzeti park várja a látogatókat. Mi a Pilanesberg (ejtsd: pilanszberg) Nemzeti parkban voltunk, itt is Gyuri bácsival.

Ezekben a parkokban nem csupán az állatokat tudod megtekinteni, de ott is tudsz lakni szállodában vagy kempingben. Remek éttermek várnak, ha megéhezel, de vannak zárt, mosdóval, vízzel ellátott piknikelős helyek, ahol akár grillezhetsz is egyet anélkül, hogy egy kíváncsi vadállat belekóstolna az ebédedbe, bár a zsiráfok azért néha megpróbálkoznak ezzel a mutatvánnyal is. Persze helyzetelőnyben vannak a hosszú nyakuk és akár 45 cm-es nyelvük miatt.

Vannak magánkézben lévő, a nagyközönség előtt nem nyitott game parkok is. Ezek adják az utánpótlás állatokat a vadas parkoknak, állatkerteknek, és innen kerül a vadhús az éttermek asztalaira.
Tudtad? A rengeteg bevándorló miatt Dél-Afrikában van mindenféle étterem: angolszász, görög, olasz, portugál, afrikaans, és akkor még nem is esett szó az afrikai ételekről…
Volt szerencsénk ellátogatni házigazdánk, Tibi szemközti szomszédjának magán game parkjába egy afrikai naplementés kirándulásra.

A magán game parkok egyik legfőbb bevétele a vadásztatás. Ősszel indul a vadászszezon, és szép számmal érkeznek az afrikai trófeára vágyó honi és külföldi vadászok. Ezek a trófeák és állatbőrök természetes kiegészítői a dél-afrikai otthonoknak.

Mi is voltunk vadászni, ahonnan egy csíkos gnúval (blue wildebeest, ejtsd: blú vildebest) tértünk haza (nem mi lőttük, hanem a házigazdánk).

KASZINÓK
Nem csak az állatokkal akarsz szerencsét próbálni? Irány a kaszinó! Számtalan tematikus kaszinó vár Dél-Afrika szerte hotelekkel, éttermekkel, koncertekkel, mozival, méregdrága butikokkal, és persze játékgépekkel, rulettel, stb.
Az egyik leghíresebb, és talán leglátogatottabb Sun City, ami a Pilanesberg park tőszomszédságában egy mesterséges erdő közepén található szállodakomplexum. Van itt minden, mi szem-szájnak ingere: kaszinó, konferenciaterem, koncertterem, és rengeteg (fizetős) program, stb. Sőt egy rendes drága szállodának van szép tengerpartja is. Bár itt az erdő közepén vagyunk, de ennek a hotelnak is van. Természeten mesterséges.

Van itt kaszinó mindenféle tematikára:



Ha már szórakozásról van szó, nem maradhat ki beszámolónkból Dél-Afrika két „nemzeti sportja”. Az egyik a rugby, a másik pedig a braai (ejtsd: bráj). Hogy mi az a braai, az kiderül a következő részből! >>